Opuszczają gniazdo, gdy czują zbliżającą się śmierć


Mrówki gatunku Temnothorax unifasciatus opuszczają gniazdo, kiedy czują zbliżającą się śmierć.

jest dozwolone odciążyć staruszkom ukaranym za gałązki


bajka pary 70-latków z podkarpackiej wsi Brzuska, którzy nie mają środków do życia, a opodal to muszą odpłacić się urzędniczą karę za bruzda dwóch drzewek w lesie wywołała lawinę komentarzy. Nasi internauci i widownia nie szczędzili ostrych słów pod adresem bezdusznych - ich zdaniem - urzędników, ale co ważniejsze wielu zadeklarowało zapęd pomocy. Podajemy nie zaplanowany numer konta, na który jest dozwolone wpłacać kasa dla państwa Hopów.

Dostał grzywna za jazdę z prędkością 0 km/h


pewien współlokator Nottingham już dwa razy dostał mandat za jazdę z prędkością… 0 kilometrów na godzinę. 55-letni Jeff Buck parkuje swój samochód przedtem domem w polu zasięgu radaru, który fotografuje jego środek transportu społem z innymi pojazdami łamiącymi przepisową prędkość.

"Gwałcili pałkami i butelkami po wodzie"


bezimienny członek parlamentu ze specjalnej komisji śledczej potwierdził, że niektórzy Irańczycy aresztowani w toku czerwcowych powyborczych protestów byli gwałceni w więzieniach.

Bruni redaktorką naczelną dodatku kobiecego


Francuska pierwsza dama, piosenkarka i była modelka Carla Bruni-Sarkozy do swych licznych obowiązków dodała coraz jeden - pozycja redaktorki naczelnej kobiecego dodatku dziennika "Le Figaro".

Wybrano optymalny dom handlowy na świecie


Londyński sklep Selfridge’s został uznany za perfekcyjny dom handlowy na świecie pokonując takie firmy, jak Bloomingdale’s w Nowym Jorku i Lane Crawford w Hong Kongu.

Porodówka w barwach klubu piłkarskiego


pewien niemiecki klub piłkarski urządził w miejscowym szpitalu własną porodówkę urządzoną w klubowych barwach drużyny.

Po 30 minutach na wolności wrócił do więzienia


wręcz przeciwnie pół godziny przebywał na wolności 40-letni współlokator Wenecji, jaki wyszedł z więzienia po odbyciu kary za kradzież. Gdy tylko został zwolniony, od razu powrócił do przestępczej działalności.

Znana wzgląd śmierci chłopca znalezionego w stawie


Do prokuratury dotarły w piątek wyniki sekcji zwłok odnalezionego dwa tygodnie temu w stawie na obrzeżach Cieszyna chłopczyka. sekcja zwłok potwierdziła wstępną opinię biegłych, że pociecha zmarło w wyniku urazu jamy brzusznej. non stop chociaż nie udało się rozwiązać zagadki dotyczącej tożsamości chłopca.

Miał być dosyć tego dymka, a zapalisz chociażby w szpitalu


miał być całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych, ale po poselskich poprawkach przepisy nie są już tak restrykcyjne. Sięgnąć po papierosa będzie można chociażby na terenie szkół, szpitali i lokali gastronomicznych po warunkiem, że właściciel urządzi tam palarnię. Nie zapali się chociaż na przystankach, placach zabaw i plażach i w środkach transportu publicznego.

Grzywna za noszenie dolny


Sudańska dziennikarka, której groziło 40 batów za noszenie niższy w miejscu publicznym, została w pierwszy dzień tygodnia uznana za winną czynu nieobyczajnego, niemniej wymierzono jej tylko karę grzywny. Wyrok w tej sprawie wydał sąd w Chartumie.

prezes rady ministrów już nie "make love", ale "make war"


wystarczy epoki miłości w wykonaniu PO, trwanie na wojnę - tak zmianę języka premiera, po jego czwartkowym przemówieniu w Sejmie, ocenia Paweł Wypych z kancelarii prezydenta. - Już nie jest "make love", ale "make war" - podkreślił członek rządu w TVN24. zarazem zapewnił, że głos prezydenta w sprawie odwołania Mariusza Kamińskiego ze stanowiska szefa CBA zapadnie w ciągu kilku dni.

Są pierwsze typy na nasz atom


Do końca marca resort gospodarki wybierze kilka lokalizacji, w których miałaby stanąć Rzeczpospolita Polska elektrownia atomowa. Ostateczną decyzję podejmie inwestor, alias Lechistan grupa Energetyczna. Na liście jest 28 lokalizacji. 7 z nich typuje się jak najmocniejszych kandydatów.

Gołota nie pomógł. potyczka odwołana


Dyplomatyczne zabiegi Andrzeja Gołoty zawiodły i nie dojdzie do walki Artura Szpilki z Wojciechem Bartnikiem. Pojedynek obu pięściarzy w czasie wieczornej gali boksu w Łodzi został odwołany, bo 20-letni kolec w piątek został aresztowany.

Jadłeś kiedyś "żółty śnieg"? Jest słodki!


niejaki przedsiębiorca z Utah najwyraźniej postanowił wykorzystać przekorę dzieci zachęcając je do jedzenia „Żółtego Śniegu”.

znalezionych: 8117, strona 1 z 542
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.